Partykrabička19 / 01 / 2015

Už před Vánoci mi přišlo coby blogerce pozvání do Metaxa Partyhausu, abych si mohla vyzkoušet pařbu v kontejneru, všechno pořádně okouknout a následně o tom přirozeně taky napsat. Byla jsem tak zvědavá, jak to všechno funguje, že jsem nemohla nepřijmout a nepřinést vám fotoreport.

metaxa kontejner

Partyhaus je vlastně taková designově vybavená přenosná třiatricetimetrová garsonka tvořená ze dvou spojených kontejnerů. Metaxa si ho nechala odhaduju tak za půl mega vytvořit na zakázku. Partyhaus je vždycky na nějakou dobu stabilně na jednom místě. Já byla na Strahově, aktuálně ho ale najdete u Žižkovské věže. Přemístit ho není žádná legrace, je na to třeba jeřábu a podobně.

metaxa 3

Před Vánoci byla cena pronájmu na jeden večer, tedy od 18:00 do 3:00, 10 000 Kč, cena lednová je přesně poloviční a to se celkem vyplatí. Jestli máte co slavit, je to určitě zážitek, na který nezapomenete (ledaže byste měli wokno, a to se s tou nabušenou lednicí a barem může stát :) K dispozici máte totiž 6 lahví pětihvězdové Metaxy. K tomu na drinky všemožné nealko od toniků s příchutí po colu nebo energy nápoje. A taky 10 třetinek piva.

metaxa hp

metaxa 9

Kolem čísla 10 se to tady všechno točí. Je to maximální počet osob, který Partyhaus pojme. Pokud vás tam přijde deset, bude v obýváku narváno, ale ještě únosně. Pakliže tedy všichni nepřipomínáte klan Růžičkových v době jeho prostorově nejvýraznějšího rozkvětu. K tomuhle maximu se taky upíšete ve smlouvě, kterou je nutno při předávání před samotnou pařbou podepsat. Najdete v ní výčet všeho, co kontejner obsahuje za vybavení. Svým podpisem ručíte za to, že krom jídla a pití tam všechno bude i po vaší párty a hlavně, že nic nebude rozbité. Hned vedle Partyhausu beztak po celou dobu parkuje ostraha, nebo jakási kontrola či první pomoc, takže pokud byste to tam podpálili, rozhodně si toho někdo brzo všimne :-D To teď přeháním, beztak je prostor nekuřácký, ale tahle asistence může pomoct, pokud si třeba nedokážete poradit se spouštěním hudby na iPadu nebo něco nemůžete najít. Nejsou ovšem všemocní. My jsme třeba neúspěšně hledali další lahev sirupu potřebného na jeden z koktejlů, protože jsme ho měli v lahvi v lednici už dost málo, a bylo nám sděleno:“Co tam není, to tam není.“ Tahle slova se rovnou stala populární hláškou celého večera. Ostraha taky může několikrát za večer nakouknout, jestli tam neděláte… něco co se nesluší…

metaxa 4

Takže ano, můžete pít jako prokopnutí. A co dál? No, nemusíte pít jen čisté panáky a k tomu z vedlejší sklenice popíjet nealko. K dispozici je knížtička s postupy různých koktejlů, všechny ingredience jsou v Partyhausu k dispozici ( i když co tam není, to tam není ) a pokud vám čtení moc nehraje s představivostí, můžete využít i videa nahraná v chytré televizi. Pak už to namíchá každý. K tomu si můžete zahrát taky stolní hry. Pouštět hafo muziky a nebo si připojit svůj muzikální zdroj a sosat ho pomocí kabelu. A to vše za svitu barevných prasátek pohybujících se po zdi.

metaxa 2

metaxa koktejl

Někam musíte taky odskakovat, i na to se tu myslelo… A splachuje to!

metaxa 5

metaxa 6

Součástí toho „pronájmu“ Partyhausu na večer je kromě pobytu tam o 10ti lidech a všeho pití také jídlo. Je zajišťováno externí firmou a nabídka je stabilní.

  • marocký hummus s arabským chlebem a sezamovým olejem

metaxa 12

  • čerstvý tuňákový krém se šalotkou a čerstvé pečivo

metaxa 7

  • pšeničná kanapka s ředkvičkovým salátkem a grilovanými kuřecími prsíčky
  • miniburger s řízečkem z vykostěných kuřecích stehýnek

metaxa 13

  • bruschetta s pestem z červené řepy

metaxa 14

  • nachos – guacamole, sýrový dip, tomatová salsa

metaxa 16

  • crudité zelenina- mrkev, řapík, ředkev, okurka, paprika, brokolice

metaxa 11

Celkově bych jídlo označila za průměr. Pravda, nejdete sem za nějakým fascinujícím gastrozážitkem, ale hlavně si užít party s kamarády. Jen bych k tomu napsala, že na hlad to deseti lidem stačit nebude, ani to tak nebylo myšleno. Jde o to moct během večera něco zobat. Na základ pro žaludek, aby vám přeci jen zítra nebylo moc špatně po kalbě, doporučuju si zajít před šestou večerní ještě někam jinam. Třeba na Pho na Jiřák, to je od aktuálního umístění Partyhausu kousek. Salsy a omáčky na namáčení byly v pohodě, za domácí výrobu bych ruku krom tuňákového krému do ohně nedala, ale v klidu a bez problému. Nachos nikdy nic nezkazí. O kousek horší to bylo s pečivem, protože jsme měli bagetky dané v lednici, což není dobrý nápad. Poměrně přioschlý byl i arabský chléb k hummusu, crudité i chleba v „miniburgerech“. Zkrátka všechno jídlo bylo připraveno asi až příliš předem a tím trochu utrpělo. Vyloženě příjemným překvapením pro mě byl tatarák z červené řepy, ten byl super. U nás měly úspěch nejvíc tyčinky, tatarák a salsy s nachos. Jak večer postupoval, někdo začal vyžírat samotné řízky z „miniburgerů“ :)

metaxa my 3 metaxa my 4

No a pak už jen hudba hraje, prasátka poskakují, pití ubývá… Nechtělo by se mi to tam vždycky po všech uklízet…

metaxa after

Po naší štaci zůstalo naštěstí všechno celé, i místní designové světlo…

metaxa světlo

Ale viděla jsem už fotku z jedné party tady, kdy takové štěstí neměli :-D

metaxa světlo 2

Pokud se vám to zamlouvá, lednová cena se vyplatí, stačí si na webu zamluvit termín, ještě tam volné jsou. Ale znáte to, co tam není, to tam není.